Hakkımızda

PCG Bilgisayar, 1998 yılında bilişim sektöründe kurumsal firmalar için çözüm üreten bir firma olarak faaliyete başlamıştır. Müşteriyi anlamak ve uygun çözüm üretmek ilkesi ile çalışan firmamız donanımlı ve genç kadrosu ile sayısı sürekli artan ve kalıcı bir müşteri portföyü oluşturmayı başarmıştır.

PCG Bilgisayar 2008 yılında  THECUS Veri Depolama Ürünlerinin Türkiye Distribütörü olarak çalışmalarına farklı bir yön vermiştir. Sadece veri depolama teknolojileri üreten THECUS, Tayvan’ın en büyük üreticilerinden biridir. Geniş ürün yelpazesi ile müşterilerin beğenisine sunulan THECUS pazar payı oranını kısa sürede arttırarak, sektörün aranılan markası haline gelmiştir.

2016 yılında ENNOCONN şirketler grubu bünyesine katılan THECUS, Veri Depolama Teknolojileri konusunda yenilikçi ve benzersiz çözümlerle dünya lideri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Sektörel ihtiyaçları yakından takip eden PCG Bilgisayar 2016 yılı itibarı ile  GIGABYTE Enterprise ürünlerinin (Server, Workstation, Data Center çözümleri, Embedded) Türkiye Distribütörü olmuştur. Dünyanın yenilikçi anakart lideri GIGABYTE, anahtar teslim projelerde avantajlı çözümleri ile kısa sürede ciddi bir referans listesi oluşturmayı başarmıştır.

PCG Bilgisayar bu başarıdan yola çıkarak daha esnek ve dinamik çözümler üretmek adına E-VIEW Tecnology markasını yaratarak yine sunucu ve iş istasyonu üretmeye başlamıştır. GIGABYTE donanımlarını kullanarak ürettiği tüm sunucu ve iş istasyonları için gerekli sertifika ve belgelendirme çalışmalarını yapmış , özellikle kurumsal projelerde uluslararası markalarla rekabet edebilecek düzeyde çok seçenekli ürün ailelerini iş ortaklarımızın satışına sunmuştur.

En büyük kazancın müşteri memnuniyeti olduğunu bilen ve bunu ilke olarak benimseyen firmamız yeni markalar ve doğru ürünlerle bilişim sektörüne hizmet etmeye devam edecektir.

Vizyonumuz; Sektörel gereksinimleri karşılayabilen lider bir tedarikçi olmak,

Misyonumuz; Müşterilerimiz ile uzun soluklu , her anlamda karlı ilişkiler kurarak, sağlam temeller üzerine inşa ettiğimiz güveni, profesyonel anlayışla yükseltmeye devam etmektir.

TOP